Předsedu ZS Jirovského přijal polský prezident

Ve dnech 11. až 13. září se předseda Zemědělského svazu ČR Ing. Miroslav Jirovský zúčastnil na pozvání prezidentské kanceláře Polské republiky slavnosti Prezidentských dožínek v městečku Spala, na kterých byli přítomni i hosté z EU-25 v čele s vicepresidentem COGECA panem Eliassonem.

V rámci této návštěvy se delegace Zemědělského svazu ČR zúčastnila setkání s ministrem zemědělství Polské republiky panem Olejniczakem a spolu s delegací EU-25 byla přijata polským prezidentem Aleksandrem Kwasniewským.
Ve svém vystoupení zdůraznil Eliasson podporu Polsku v rámci začlenění polských zemědělských organizací do práce COPA/COGECA, představitelé Zemědělského svazu ČR pak ve svém projevu zdůraznili nutnost spolupráce všech zemědělců v nové rozšířené Evropské unii.
V rámci návštěvy se také uskutečnilo jednání s předsedou významné polské organizace farmářů (KZKRiOK) W. Serafinem, který informoval o svých svazových a podnikatelských aktivitách. Představitelé obou svazů dohodli systematickou spolupráci v oblasti vzájemné informovanosti, postupu a podpoře v lobování evropských struktur a obhajobě zájmů zemědělců nových členských států.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *