Přehlídka minipivovarů v Plzni

Jedno z největších setkání minipivovarů na světě bude 20. září na Pivovarském dvoře Purkmistr v Plzni-Černicích. Více než sedmdesát nejmenších českých pivovarů představí přes dvě stě druhů piv. Sedmý ročník přehlídky Slunce ve skle bude mít dosud největší účast. Prestižní ekonomický deník Financial Times loni festival zařadil mezi pět nejlepších evropských pro milovníky piv. Uvedl to Petr Míč z marketingu černického pivovaru Purkmistr. Tento pivovar speciálně k události vyrobí patnáctistupňové pivo nakuřované s chutí uzené polévky.

Jak sdělil Míč, podle dostupných informací nikdo takovou akci nedělá. Pořádají se obří pivní festivaly, kde jsou ale střední i velcí výrobci piva a něco málo malých, protože nikde na světě tolik těch nejmenších na počet obyvatel není. Měsíčně se v České republice otevírají tři až čtyři nové. Díky rostoucímu počtu nových minipivovarů je o akci mimořádný zájem, poznamenal Míč. Přihlášeno je zatím 73 pivovarů s ročním výstavem od 200 do 3000 hektolitrů, které bude reprezentovat 62 vystavovatelů. Návštěvníci ochutnají přes 200 druhů čepovaných a desítky druhů lahvových piv.
Stánky budou na dvoře, přilehlé návsi a na parkovišti. Loni přišlo do Černic přes 8000 lidí, čtyřnásobek oproti prvnímu ročníku, kdy piva nabízelo čtrnáct minipivovarů. Loni jich bylo 62 se 151 druhy. Navíc v Černicích tu bude pět německých, tři americké, dva britské a po jednom slovenském a vietnamském pivovaru, uvedl Míč.
Přehlídka preferuje prezentaci nejmenších výrobců piva a je oficiální akcí jejich svazu. Má seznámit s produkty, které nejsou běžně na trhu k dostání. Zajímavostí bude ukázka středověkého vaření 30 litrů piva v měděném kotli nad ohněm včetně ochutnávky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *