Preol investuje dvě stě milionů korun do výrobny řepkového šrotu

Společnost Preol, která patří do skupiny Agrofert, postaví ve svém areálu v Lovosicích na Litoměřicku novou výrobnu řepkového šrotu. Kapacita bude 80 000 tun krmiva ročně. Do konce roku 2016 investuje do stavby 200 milionů korun. Informoval o tom manažer firmy Karel Hendrych.

Řepkové semeno v Preolu už nyní zpracovávají. Nová výrobna převezme část kapacity současné a bude produkovat šrot extrudovaný, to znamená, že jeho kvalita bude vyšší, vysvětlil Hendrych. Extrudovaným řepkovým šrotem se krmí hlavně dojnice, protože ho lépe stráví.

Stavět začnou dělníci výrobnu letos a termín otevření závodu je konec roku 2016. V nové výrobně najde práci osm lidí. Dodávat bude krmnou surovinu firma na český i zahraniční trh podobně jako doposud.
Řepkový šrot nahrazuje v krmivu sójový, který se do České republiky dováží. Z celkové kapacity 280 000 tun šrotu ročně Preol zhruba polovinu vyveze, a to hlavně do sousedního Německa. Podle něj není u nás tak velká živočišná výroba jako bývala kdysi.
Preol vyrábí z řepkového semene řepkový olej pro technické účely, jedlý řepkový olej, řepkový šrot a glycerin pro farmaceutický a kosmetický průmysl. Ročně zpracuje 450 000 tun řepkového semene.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *