Přes devadesát vystavovatelů květin se prezentuje v Čimelicích

Expozice více než 90 vystavovatelů květin a doplňků spojených se zahradnictvím mohou lidé ode dneška vidět v Čimelicích na Písecku. Koná se tam 31. ročník čtyřdenní floristické výstavy, která potrvá do neděle. Počet vystavovatelů je přibližně stejný jako v minulých ročnících, jelikož kapacita areálu už více nedovolí. Uvedla to jedna z organizátorek výstavy Hana Chválová.

Připustila, že pořádání letošního ročníku bylo v ohrožení. Bylo to zhruba před třemi týdny kvůli vedrům, kdy pochybovali, zda dokážou výstavu úspěšně připravit. Navíc si uvědomovali, že pokud by i nadále byly tak vysoké teploty, pro lidi by to bylo hodně náročné.
Pořadatelé se však nakonec rozhodli, že výstava se konat bude. A počasí v těchto dnech je pro pořádání podobné akce téměř ideální. Přehlídka je výjimečná hlavně v šíři sortimentu, který zde lidé vidí. Na své si tu přijde snad každý milovník květin nebo zahrádkaření, řekla.
Návštěvníci si mohou mimo jiné prohlédnout aranžované živé květy, gladioly, jiřinky, lilie, hrnkové a balkonové rostliny. K bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se letos připojily i masožravé rostliny. Bohatý sortiment nabízí rovněž trvalky a letničky. Chválová dodala, že většinu z vystavovaných exemplářů si budou moci lidé i koupit.
Celý areál je osázený množstvím zajímavých letniček. Zahradníci i aranžéři pro vytvoření květinových expozic použili až několik tisíc nejrozmanitějších květů.V zámeckém parku mohou návštěvníci také posedět pod korunami letitých stromů či v nedalekém zámku navštívit výstavu Ochrany přírody a myslivosti. Součástí výstavy je i prezentace fotografií Jana Zemana, výstava lidových krojů a projekce filmů. Tradice akce v Čimelicích sahá až do 60. let 20. století, nyní ji spolu se zahradnictvím Zámecká zahrada pořádá obecní úřad a Český svaz chovatelů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *