Prestižní ocenění kotlům na biomasu

Prestižní ocenění Cena zdraví a bezpečného životního prostředí získaly kotle na spalování biomasy akciové společnosti Step Trutnov od neziskového sdružení mezinárodních a českých firem Business Leaders Forum . Trutnovská firma vyrábí kotle na spalování celých balíků slámy bez nutnosti jejich rozdružování nebo dělení na části. Jednoduchá technologie využívající vlastní patentovou ochranu zaručuje vysokou účinnost, nízké emise a jednoduchou obsluhu. Informovala o tom mediální agentura zastupující výrobce oceněných kotlů.

„Ocenění si vážíme, protože nás katapultovalo do celoevropské soutěže „The European Business Awards for the Environment – Evropská ekologická cena pro podnikatele, ve které se utkávají firemní zástupci států z celé Evropy,“ uvedl ředitel a předseda představenstva společnosti Step Trutnov Libor Pavlíček.
Firma doposud vyráběla kotle ve dvou výkonových řadách od 50 do 100 kW nebo velké kotle pro dodávky centrálního tepla s výkony od 100kW až po 5MW. Nyní zavádí do výroby kotel řady KS s výkony od 25-50-100 kW, ve kterém se topí malými balíky slámy.
„Jedná se o zařízení vhodné do menších hospodářských a průmyslových objektů a kromě celých balíků slámy v nich lze spalovat i seno, řepkovou slámu, dřevo, papír či rašelinu,“ upřesnil Pavlíček. Výhodou těchto kotlů jsou velká přikládací dvířka, dlouhá spalovací komora o velkém průměru a velmi jednoduchá technologie hoření s účinným spalováním. Kotle jsou dodávány jako kompaktní zařízení a pro efektivní využívání je doporučeno připojení k akumulační nádrži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *