Přihlásit se do soutěže Česká chuťovka je možné do 18. září

Odborníci budou letos posedmé vybírat kvalitní potravinářské výrobky v soutěži o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2015. Slavnostní předání ocenění v pražském Valdštejnském paláci se uskuteční 22. října. Informovali o tom dnes organizátoři. Za šest let existence soutěže značku získalo 282 potravin.

Do soutěže se mohou hlásit pouze čeští výrobci, kteří dodávají potraviny na český trh. Aby uspěli, musí mít jejich produkty zejména vysoké chuťové vlastnosti a kvalitu, hodnotí se také například design.
Zároveň se letos popáté udělí cena Dětská chuťovka. Výrobky v této kategorii bude hodnotit porota složená z členů Dětské tiskové agentury, žáků pražské ZŠ Londýnská a studentů pražské SPŠ potravinářských technologií v Podskalské ulici. Organizátoři by rádi propagací této značky podpořili zájem mladé generace o uplatnění v potravinářském průmyslu, který řadu let setrvale klesá a reálně tak hrozí, že v budoucnu budou u nás chybět například kvalifikovaní řezníci a další potravináři, řekl ředitel projektu Josef Sléha.
Během předávání cen bude slavnostně dekorován Rytíř české chuti, titulem bude poctěna jedna výrazná osobnost českého potravinářství. V loňském ročníku se jím stal František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy o české pivo.
Přihláška i pravidla soutěže jsou na webu soutěže, uzávěrka bude 18. září.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *