Projekt Bodlinka u nás pro záchranu ježků

Letos již po deváté budou mít děti na některých krkonošských školách možnost pečovat přes zimu o ježka. Projekt Bodlinka u nás, který pro děti připravili pracovníci Správy Krkonošského národního parku, je učí zodpovědnosti a kladnému vztahu ke zvířeti a zároveň pomáhají malému ježkovi přečkat zimu, kterou by bez pomoci lidí nepřežil. Na jaře se pak vrátí do volné přírody.

Do tohoto programu se dostanou ježci, které lidé přinesli do Útulku pro hendikepovaná zvířata Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) ve Vrchlabí. V těchto dnech je pracovníci Správy KRNAP rozvážejí do předem domluvených škol. V nich se budou děti přes celou zimu o svého ježka starat. Odborníci dětem předem vysvětlí, jak se o ježka mají starat a čím ho krmit. Děti si ještě vyslechnou přednášku o životě ježků v přírodě a pak už budou ježci v jejich rukou. Musejí jim čistit pelíšek, krmit je a vážit. Do Deníku naší Bodlinky budou zapisovat důležité údaje o péči, kterou mu poskytnou, o jeho zdravotním stavu a o tom, co dělá. Vše bude stejně jako v minulých letech probíhat pod dohledem odborníků ze Správy KRNAP.

V těchto dnech ježky pracovníci Správy KRNAP rozvážejí do předem domluvených škol (ZŠ V Domcích Trutnov, ZŠ Chvaleč, ZŠ Krkonošská Vrchlabí, ZŠ Mladé Buky, ZŠ Pecka, ZŠ Lesní Vrchlabí, ZŠ Školní Vrchlabí, ZŠ Lázně Bělohrad, ZŠ nám. Míru Vrchlabí a ZŠ Dolní Olešnice). Do projektu Bodlinka u nás se letos zapojí osm základních a dvě střední školy. „Letos se zapojí tři školy úplně nové. Ostatní již s ježky mají zkušenosti z minulých let,“ uvedl Dan Bílek, lektor ekologické výchovy Správy KRNAP a garant celého projektu.*

Vypouštění ježků do volné přírody proběhne v závislosti na počasí v druhé polovině dubna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *