Prostor pro české mléko je v Číně

Díky serióznímu a pečlivému jednání Státní veterinární správy ČR s odpovídající čínskou autoritou bude letos možné uplatnit české mléčné výrobky vyrobené z tepelně ošetřeného mléka a tepelně ošetřené mléko na čínském trhu. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.

Ke konci uplynulého roku se totiž podařilo Státní veterinární správě ČR (SVS ČR) ve spolupráci s naším velvyslanectvím v Pekingu vypracovat a přeložit veterinární osvědčení pro vývoz mléčných výrobků do ČLR. Vývoz je tedy povolen, tuto skutečnost potvrzuje nóta č. 1296/2008 z 15. 12. 2008. Že AQSIQ – Čínský úřad pro dovozy a karantény – schválil tuto možnost, je podle Milana Maleny, ústředního ředitele SVS ČR, velmi významným krokem, na jehož počátku byla podrobná a důsledná bilaterální jednání zástupců Státní veterinární správy a čínské strany, naposledy i na zasedání WTO v Ženevě v říjnu loňského roku.
Možnost vyvážet české mléčné výrobky na tak rozsáhlý trh, jako je čínský, může být dobrou zprávou pro české výrobce. Svědčí to podle Dubna o tom, že orgány našeho státního veterinárního dozoru usilují kromě zdravotní nezávadnosti produkce i o možnost jejího uplatnění na ostatních trzích. To znamená, že je naše certifikace důvěryhodná a akceptovaná, prohlásil mluvčí veterinárního dozoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *