Rudolf Jelínek zvýšil pololetní prodej

Společnost Rudolf Jelínek z Vizovic na Zlínsku, která je největším tuzemským výrobcem ovocných destilátů, zvýšila v prvním pololetí prodej na více než tři miliony kusů výrobků. Informovala o tom ekonomická ředitelka společnosti Dagmar Dévová.

Tržby firmě meziročně vzrostly o 12 procent na 167,5 milionu korun, zisk před zdaněním činil 16,5 milionu. Třicet procent z tržeb firmy tvořil export do zahraničí. „Za nárůstem je zvýšený export do zahraničí, ale i vyšší prodej v České republice,“ vysvětlila Dévová. Nejvyšší nárůst prodeje podle ní společnost zaznamenala u ovocných destilátů z hrušek. „Hruškovice ve všech svých podobách je nejprodávanější. Vždycky jsme nejvíce prodávali slivovice a letos hruškovice vede,“ dodala. Firma podle ní také v prvním pololetí mírně překročila letošní celkový plán tržeb.
Společnost Rudolf Jelínek tradičním českým výrobcem ovocných destilátů, především slivovice a hruškovice, vyrábí však i bylinné likéry, švestkovou vodku a od loňského roku i tradiční whisky Gold Cock, kterou dříve produkovala Likérka Dolany. V nabídce jejích produktů však nechybí ani borovička či gin, košer slivovice nebo destiláty z méně tradičních druhů ovoce. Přibližně čtvrtina produkce firmy míří každoročně do zahraničí, především na Slovensko, dále pak do Spojených států, Německa či Rakouska.
Společnost Rudolf Jelínek v posledních letech také výrazně rozšiřuje své aktivity v zahraničí. V roce 2006 koupila majoritní podíl v druhém největším výrobci ovocných destilátů v Bulharsku Destila Teteven. Loni v březnu pak ovládla i společnost Vinprom-Trojan AD, která je největší bulharskou palírnou ovocných destilátů. Prostřednictvím dceřiných společnosti působí také v Srbsku či Polsku.
Společnost Rudolf Jelínek má více než sedm desítek let dlouhou tradici. Dnešní akciová společnost vznikla vyčleněním závodu ze státního podniku Slovácké konzervárny Uherské Hradiště a jeho následnou privatizací. Firma zaměstnává přibližně 80 pracovníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *