Rusko asi omezí dovoz masa

Velkému počtu dánských zpracovatelských podniků vepřového masa hrozí zrušení povolení vývozu do Ruské federace. Podle veterinární inspekce Ruské federace zůstane oprávnění pouze jedné továrně, která tam exportuje asi deset procent celkového vývozu vepřového masa z Dánska. Následné kontroly ruské veterinární inspekce lze očekávat také ve Francii a Španělsku ve velmi krátké době. Totéž platí pro SRN, kde zasvěcené zdroje hovoří o tom, že ze seznamu 24 oprávněných podniků určených pro vývoz do Ruska budou nejméně čtyři podniky vyškrtnuty. Jak sdělil Miroslav Louma ze Zemědělského svazu ČR, informuje o tom elektronický zpravodaj Agrafacts.

V tomto kontextu očekávají ruského ministra zemědělství Gordějeva a ředitele státní veterinární správy Ruska Dankverta velmi těžká jednání v rámci právě probíhajícího veletrhu Grüne Woche v Berlíně.
Podle posledních zpráv o tržní situaci dochází v Rusku v souvislosti s ekonomickou krizí k poklesu konzumace všech druhů masa asi o pět až deset procent.
Ruská vláda také upravila minimální dovozní cla mimo kvótu, a to na kilogram 0,80 eura pro drůbeží maso, 1,50 eura na vepřové maso a na 0,30 eura pro hovězí maso.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *