Rusko chce lepší kontrolu masa

Rusko chce lepší kontrolu masa a masných výrobků z některých německých spolkových zemí, jinak hodlá omezit dovoz těchto produktů. Německo dostalo na nápravu měsíc. Pokud ji nedodrží, hrozí například, že ruští konzumenti přijdou o oblíbené bavorské klobásky. V ruské v televizi NTV to oznámil Sergej Dankvert, ředitel federální zemědělské kontroly Rosselchoznadzor.

Dankvert vysvětlil, že v Německu funguje federativní uspořádání, a tak se stane, že veterinární kontrolor například v Bavorsku nebo Dolním Sasku sleduje svůj ekonomický prospěch. Rusko požaduje, aby i spolkové orgány kvalitu kontrolovaly a ručily za ni.
Ruští inspektoři se v Německu byli podívat na jednotlivých farmách a údajně nejsou s kvalitou spokojeni. Vadí jim hlavně, že němečtí dodavatelé zpracovávají suroviny ze třetích zemí jako například z Pákistánu, Číny nebo ze zemí Evropské unie, které nemají s Ruskem smlouvy o dovozu masných produktů.
Podobná situace se podle televize NTV v rusko-německých obchodních vztazích objevila už loni v létě. Tentokrát ale Moskva na to, aby Německo upravilo mechanismus kontroly podle ruských představ, Berlínu určila měsíční lhůtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *