Senát má řešit podíly v družstvech

Senát má na programu dnešní schůze senátorské návrhy na vypořádání majetkových podílů v předlistopadových zemědělských družstvech, na pětiletý odklad zavedení elektronických dálničních vinět, zmírnění podmínek výrobců a dovozců aut podle odpadového zákona.

Nová předloha počítá s tím, že o nevypořádané podíly by mohli jejich vlastníci žádat ještě rok. Pokud se jich nedomohou, pak by mohli svůj nárok na finanční vypořádání uplatnit u ministerstva zemědělství, které by podíly následně vymáhalo.
Mezi návrhy je odklad na zavedení elektronických dálničních vinět. Ty by jinak od příštího roku měly nahradit papírové dálniční známky. Autoři návrhu odklad zdůvodňují nákladností nového systému. Stát, který se musí vypořádávat z následky hospodářské krize, by tak prý ročně ušetřil minimálně 1,4 miliardy korun.
Senátoři navrhují mimo jiné zrušit povinnost výrobců a dovozců automobilů zřídit nejméně jedno sběrné místo pro vraky vozidel v každém obvodu obce s rozšířenou působností. Místo toho pro ně chtějí zavést povinnost zajistit přiměřeně dostupnou síť sběrných míst pro vraky. Argumentují tím, že v České republlice se jich nyní nachází více než pět set, zatímco jen 370 z nich funguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *