Skopal chce uhrát pro resort více peněz

Zhruba o pět miliard korun více pro zemědělství na příští rok chce prosazovat Ladislav Skopal (ČSSD), který se stal předsedou nově ustaveného sněmovního zemědělského výboru. „Sílící koruna ohrožuje naše zemědělce. U všech komodit je lacinější dovoz a o to dražší vývoz, přitom možnosti naší ochrany jsou okleštěné. Jednou z cest, jak složitou situaci řešit, je navýšení zemědělského rozpočtu a posílení jednotlivých dotačních titulů, zdrojů SZIF či PGRLF,“ slibuje Skopal.

Připustil také, že rozpočet SZIF na letošní rok je napjatý. „Budeme jednat s ministerstvem financí, zda nebude možné najít nějaké prostředky ještě na letošek, ale nedávám tomu velkou naději,“ dodal.
Z 19 členů zemědělského výboru je sedm sociálních demokratů – vedle Skopala Michal Hašek, Robert Kopecký, Oldřich Němec, Petr Rafaj, Josef Řihák a Petr Zgarba. Za ODS je v něm pět poslanců – Josefa Bíža, Miloslav Kučera, Veronika Nedvědová, Jiří Papež a Jaroslav Pešán. Čtyři místa mají komunisté – Ludmila Brynychová, Pavel Kováčik, Josef Mandík a Miloslava Vostrá. Lidovce zastupují Jan Grůza a Jiří Hanuš, Unii svobody – DEU Marian Bielesz. Tři ze čtyř Skopalových místopředsedů jsou „ostřílení“ již z minulého výboru – Pešán, Kováčik a Grůza. Čtvrtým je nováček Zgarba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *