Skupina Prospective Solution pronikla do obchodu s vínem

Závod Kyjov, někdejší část společnosti Víno Bzenec, nově kontroluje skupina kolem soukromé tuzemské revitalizační společnosti Prospective Solution, a. s. Od května převzala jedna z dceřinných společností Prospective Solution areál v Kyjově a pod obchodním jménem Vinné sklepy Kyjov je plně pod kontrolou akcionářů z Prospective Solution.

V těchto dnech firma čeká už jen na registraci nových změn na obchodním rejstříku Krajského soudu v Brně.
Podnik Víno Bzenec byl tradičním producentem vysoce kvalitních známkových vín. Společnost disponovala rozsáhlým archivem a měla smluvně zajištěny dodávky hroznů z bzenecké vinařské oblasti a v okrese Hodonín.
Společnost Vinné sklepy Kyjov je rozhodnuta pokračovat v dosavadním sortimentním zaměření a soustředit se především na kvalitní odrůdová vína. Letošní produkce by se měla pohybovat okolo 1,5 mil. litrů vína.
„Prospective Solution si doplnila tu část portfolia ovládaných firem, které jsou dlouhodobě bonitní a lze u nich během pěti let předpokládat růst tržní pozice,“ řekl Ing. Rudolf Harant, předseda dozorčí rady společnosti Vinné sklepy Kyjov.
Vstup společnosti Prospective Solution do obchodu s vínem bude pro vinaře znamenat především samostatný nástup do obchodních sítí a zcela novou obchodní politiku. „V první řadě připravujeme společnost na transformaci obchodního názvu, a tím i značky,“ řekl R.Harant. „Očekáváme, že novinky bude společnost schopna uceleně prezentovat letos na podzim,“ dodal.
Prospective Solution, a. s. se sídlem v Ostravě, vznikla v červnu 1998. V posledních dvou letech se společnost profiluje zejména jako tuzemský „revitalizátor“ problémových podniků, správce a poradce pro krizové řízení a pro řešení potíží ekonomicky stagnujících podniků. Firma se vlastnicky podílela na ustavení společnosti SENA Corporation, která od roku 2000 financovala chod vysoce zadluženého Masokombinátu Martinov. Ve skupině kolem Prospective Solution je dnes pět firem se souhrnným ročním obratem přes 2,5 mld. korun. Společnost zaměstnává deset kmenových zaměstnanců a desítky externích odborníků. Vedle Ostravy funguje zejména v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *