Slovenské úřady našly salmonelu u dalších vzorků masa z Brazílie

Slovenští veterinární inspektoři odhalili salmonelu u dalších vzorků dovezeného brazilského masa. Tentokrát šlo o mražená kuřecí játra. Informovalo o tom tamní ministerstvo zemědělství. Minulý týden slovenské úřady odhalily bakterie salmonely u kuřecích prsou původem z Brazílie.

„Inspektoři státní veterinární a potravinové správy od začátku kontrol zachytili již sedm případů brazilského masa nakaženého salmonelou. Z toho šlo o šest produktů mražených kuřecích jater a jedna zkažená mražená kuřecí prsa,“ uvedla slovenská ministryně zemědělství Gabriela Matečná. Slovenští veterináři zjistili ve zkoumaných vzorcích dva typy salmonely.

Slovensko zahájilo kontroly brazilského masa v březnu, když brazilské úřady obvinily místní zpracovatele a vývozce masa, že léta prodávali zkažené hovězí a drůbeží maso a upláceli kvůli tomu hygieniky i politiky. Podle Matečné slovenské úřady po kontrolách dosud rozhodly o zákazu prodeje a o likvidaci 26 produktů. Během kontrol také zjistily, že do distribuce masa na Slovensku se zapojily firmy, které nesídlí na udávané adrese.

Slovenské ministerstvo zemědělství uvedlo, že po vypuknutí zmiňované aféry v Brazílii našly salmonelu v dovezeném brazilském masu i úřady v České republice a v Nizozemsku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *