Smlouva ministerstva a České televize má podpořit vznik ekologických pořadů

Ministerstvo životního prostředí chce podpořit vznik televizních ekologických pořadů a propagaci témat souvisejících s přírodou a ochranou životního prostředí. Ministr Richard Brabec proto dnes s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem podepsal memorandum o společných projektech. Informovaly o tom obě instituce v tiskové zprávě.

O podobě a rozsahu spolupráce se jednalo delší dobu. „Jsem proto rád, že jsme s panem ředitelem Dvořákem dnes podepsali dohodu, díky které, pevně věřím, vzniknou přínosné filmy či dokumenty. Od těch si slibujeme, že veřejnosti víc přiblíží nejen přírodu v našich parcích a chráněných krajinných oblastech, ale i témata, která hýbou ministerstvem nebo našimi resortními organizacemi a o kterých by lidé měli vědět,“ uvedl Brabec.

Podle Dvořáka dohoda dovolí České televizi posilovat původní tvorbu zaměřenou na ekologická témata. „Brzy se tak edukativní pořady zpracovávající otázky životního prostředí objeví na dětském Déčku a už nyní také vzniká první společný projekt spolu s ministerstvem životního prostředí,“ poznamenal.
Ministerstvo s národními parky a Českou televizí momentálně připravuje projekt krátkých filmů, které mají tato chráněná území přiblížit veřejnosti. „Myslím, že životní prostředí a krásná česká příroda si širší povědomí o těchto otázkách rozhodně zaslouží,“ podotkl Brabec.
Další spolupráce podle mluvčí České televize Alžběty Plívové může spočívat například v nabídce vlastních námětů ministerstva nebo usnadnění podmínek při natáčení v chráněných lokalitách. Naopak Česká televize již nyní vystupuje jako mediální partner festivalu Ekofilm, který vyhlašuje právě ministerstvo životního prostředí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *