Soutěž v řezu révy vinné 2002 má své vítěze

V pátek 18.1.2002 se ve Velkých Bílovicích uskutečnil po své loňské premiéře 2. ročník Soutěže v řezu révy vinné. Účastníci, kteří soutěžili v kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 25 let) a ELITE (všichni ostatní bez omezení pohlaví a věku), řezali ve vinici velkobílovického vinaře Františka Mádla. Měli vymezený počet keřů, na jehož pořezání a vytáhání réví měli asi 20 minut. Poté nastoupila porota složená z vinařských odborníků z praxe, výzkumu i školství a pracující pod vedením Prof. Viléma Krause, mezinárodně uznávaného odborníka a hodnotila jednotlivé soutěžící.

V kategorii JUNIOR zvítězil student Střední vinařské školy Valtice Stanislav Konečný a v těsném závěsu za ním byli druhý Lukáš Veverka ze Strážnice a třetí Robert Franz z Hostěrádek. Kategorii ELITE pokořila žena – loňská držitelka stříbrné pozice a letos tedy zlatá Heda Osičková z Velkých Bílovic. Druhý byl Josef Šrámek z Valtic a třetí Jaroslav Michna z Čejkovic, kterému dokonce fandící spoluobčané zazpívali na stupínku vítězů čejkovickou „hymnu“.
V areálu vinic se také prezentovalo několik firem, které nabízejí stroje a materiál pro vinohradníky, to s některými inovacemi – např. strojem pro mechanizovaný předřez révy vinné nebo elektrickými nůžkami či novými ergonomickými nůžkami.
Pořadatelem soutěže je redakce odborného časopisu Vinařský obzor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *