Speciální odrůdy stolních odrůd vinné révy prodává Znovín Znojmo

Speciálně vyšlechtěné stolní odrůdy révy vinné začala prodávat v Louckém klášteře firma Znovín Znojmo. Odrůdy Prim, Bianca, Festivalnyj a Pollux jsou vhodné ke zkrášlení zahrad, popínání pergol, ale i k výrobě burčáku. Při výsadbě do stovky kusů neporuší nikdo žádné tuzemské ani evropské předpisy, což se týká i burčáku nebo vína pro vlastní spotřebu, uvedl generální ředitel firmy Pavel Vajčner.

Hrozny mají větší bobule vhodné k jídlu. Réva se dá pěstovat kdekoliv v Česku. Její předností je, že nevymrzá, nepotřebuje žádný chemický postřik a vysazovat se může kdykoli mimo zimu. Jednotná cena za sazenici je podle něj 140 korun včetně DPH.
Při výsadbě se dává sazenice do jamek s kompostem, ne rašelinou. Po celý zbytek roku, kdy se vysadila, se nijak neošetřuje, pouze občas při suchu zaleje. Na jaře příštího roku se v únoru či březnu výhonky sestřihnou u země na dva pupeny a další rok se už mohou výhony vyvazovat a tvarovat.
Z vypěstovaných hroznů lze vyrobit v malém i burčák. Do deseti litrů vylisovaného moštu se přidává asi 0,6 kilogramu cukru. Při teplotě 15 až 25 stupňů Celsia je nápoj v ideální chuti hotový za 10 až 15 dnů bez použití jakýchkoli konzervačních prostředků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *