Stejnokroje Lesům ČR ušije firma Koutný za 60 milionů korun

Nové stejnokroje pro zaměstnance státního podniku Lesy České republiky (LČR) ušije a dodá rodinná firma Koutný z Prostějova. Hodnota čtyřletého rámcového kontraktu činí 59,9 milionu korun bez DPH. Smlouvu s firmou státní podnik uzavřel v úterý. Informovala o tom mluvčí LČR Eva Jouklová. Firma Koutný byla v soutěži jediným zájemcem. Odhad ceny pro soutěž byl 60 milionů korun bez DPH.

Podnikové stejnokroje by mělo postupně dostat zhruba 2500 z celkem 3200 zaměstnanců podniku. Prvních 1250 kusů stejnokrojů firma dodá do letošního srpna. Nová uniforma vyjde o deset procent levněji než stávající 20 let starý model. Za dámský komplet podnik zaplatí 12 640 korun, za pánský 11 500 korun. Stejnokroje bude firma Koutný šít i pro nové zaměstnance LČR. Kromě sak, kalhot, plášťů,vest, sukní a košil dodá i doplňky, kterými jsou kravaty, šátky, klobouky, spony či opasky.

Oděvní firma Koutný je předním tuzemským výrobcem oděvů a profesního oblečení. Vznikla v roce 1995 a mezi její zákazníky v segmentu uniforem patří například ministerstvo obrany, vězeňská a celní správa, policie, hasiči, dopravní podniky, České aerolinie či nizozemská armáda. V roce 2015 firma vykázala při tržbách 298 milionů korun čistý zisk 27 milionů korun.

Státní Lesy ČR obměňují vzor stejnokrojů po 20 letech. Proces pořízení nových uniforem podnik zahájil v létě 2015 vypsáním zakázky na návrh v pánském a dámském provedení. V soutěži u odborné poroty i v anketě zaměstnanců uspěl návrh pražského výtvarníka a oděvního designéra Česlava Jaroše. Lesy ČR na vzor uniforem získaly od Jaroše i licenční práva.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *