Stock Plzeň koupil slovenského výrobce

Plzeňský Stock koupil slovenského výrobce ovocných destilátů, firmu Imperator. Je to šestý největší výrobce lihovin na Slovensku. Cenu akvizice nezveřejnil. Informovala o tom firma v tiskové zprávě. Největší český výrobce lihovin koupil podnik prostřednictvím své stoprocentní dceřiné firmy Stock Slovakia, která funguje na slovenském trhu od roku 2003.

Společnost Imperator byla založena před patnácti lety a od té doby úspěšně roste, zejména v kategoriích ovocných destilátů, vodky a borovičky. Má pozici dvojky v ovocných destilátech, která je druhou nejsilnější kategorií alkoholu na Slovensku. Právě silná pozice v ovocných destilátech byla důvodem koupě podniku.
Stock Slovakia je lídrem slovenského trhu bylinných hořkých likérů, kde má téměř padesátiprocentní podíl díky značkám Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Z-Generation. Je také silným hráčem v kategorii whiskey se značkou Tullamore Dew a v kategorii vodky se dvěma novými značkami – Vodka Amundsen a Vodka 1906.
Spojení podniků podle generálního ředitele Stocku Plzeň Petra Pavlíka posune Stock Slovakia na silnější tržní pozici na trhu s alkoholem na Slovensku. Bude mít jasnou vedoucí pozici na trhu v kategorii bylinných hořkých likérů a velmi silnou druhou pozici v kategorii ovocných destilátů, což platí stejně i pro vodku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *