Tendr ministerstva na poslední chvíli

Ministerstvo zemědělství vypsalo týden před parlamentními volbami výběrové řízení na informační systémy za celkem 270 milionů korun. Vítěz má být vybrán v polovině července. Je tedy pravděpodobné, že v té době bude úřad ještě řídit současný ministr Jakub Šebesta. v pondělí o tom informoval server Aktuálně.cz.

Ministerstvo odmítá, že by důvodem spěchu byl chystaný Šebestův odchod z čela resortu, úřadu prý končí smlouva s poskytovatelem služeb. „Skončila platnost smlouvy s Telefónikou, která zahrnovala služby – patří tam systémová integrace, podpora projektové kanceláře a informační bezpečnost ministerstva zemědělství – a z toho důvodu bylo potřeba vypsat novou zakázku,“ řekla serveru mluvčí ministerstva Dita Vrbová. Smlouva o poskytování služeb skončila už v březnu, zakázku však ministerstvo zveřejnilo na centrální adrese až v květnu.
Příprava zakázky byla podle Vrbové schválena již začátkem letošního ledna, nové výběrové řízení má prý ministerstvu ušetřit až 40 procent jeho výdajů na IT. „Vzhledem ke složitosti a náročnosti příprav souvisejících se zadávací dokumentací nebylo možné vybrat nového poskytovatele podpory IT pro MZe již od 1.4.2010,“ uvedla mluvčí ministerstva.
Ministerstvo v půlce května zveřejnilo také další zakázku, tentokrát na propagaci úřadu na příští dva roky, celkem za devět milionů korun. V době její realizace tak již povede úřad nové vedení, navíc nový ministr může mít o propagaci resortu zcela jinou představu.
Podle úřadu však nejsou peníze určeny na propagaci resortu. Devítimilionová částka je určená k zajištění výroby informačních materiálů v rámci informačních povinností ministerstva vůči odborné i laické veřejnosti, uvedla Vrbová. Veškerá výběrová řízení vypisovaná pod Šebestovým vedením ministerstva jsou podle mluvčí průhledná a uzavíraná v souladu se zákonem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *