Úřad povolil fúzi masokombinátů

Antimonopolní úřad povolil prodej masokombinátů Krahulík - Masozávod Krahulčí a Kmotr - Masna Kroměříž skupině Agrofert Holding Andreje Babiše. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bez podmínek. Uvedl to předseda úřadu Petr Rafaj.

Skupina Agrofert bude podle antimonopolního úřadu stále vystavena významnému tlaku ze strany konkurence domácích i zahraničních výrobců i nákupní síle odběratelů, jimiž jsou ve značné míře velké obchodní řetězce. Spojení nebude mít podle Rafaje za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Nepříliš vysoké tržní podíly má skupina Agrofert i na navazujícím trhu chovu a prodeje jatečních vepřů a skotu či v dodávkách čerstvého vepřového a hovězího masa, dodal Rafaj.
Krahulík – Masozávod Krahulčí a Kmotr – Masna Kroměříž byly dosud součástí Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Novým nabyvatelem firem by se měly stát Kostelecké uzeniny ze skupiny Agrofert Holding. Kostelecké uzeniny budou po převzetí sesterské společnosti Maso Planá a nově koupených masozávodů dosahovat ročních tržeb přes sedm miliard korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *