V národní soutěži růžových vín uspělo vinařství Vajbar ze Zaječí

Vinařství Vajbar ze Zaječí na Břeclavsku uspělo v národní soutěži růžových vín Jarovín Rosé 2016. V rekordní konkurenci 216 vín od více než osmi desítek producentů získala značka Vajbar cenu pro šampiona soutěže i za nejlepší kolekci. Za pořadatele to oznámil Branko Černý.

Šampionem soutěže je Merlot rosé 2015 – výběr z hroznů. Víno má podle znalců výrazně růžovou barvu s meruňkovými odlesky. Vůně je svěží a dynamická, citrusově pikantní, s červeným grepem a pomerančem. Chuť je výrazně nasládlá, degustátoři v ní rozeznali aroma jahod, třešní, pečených červených jablíček a smetanové ovocné zmrzliny.

Nově vytvořenou kategorii klaretů vyhrálo Svatovavřinecké klaret 2015 – moravské zemské víno ze ZD Němčičky. V kategorii perlivých a šumivých vín uspěla Frankovka rosé frizzante 2015 pozdní sběr, opět z Vinařství Vajbar. Nejlepší sladké víno dodalo vinařství Kachyňa.

Vína hodnotila odborná komise na přelomu března a dubna ve Znojemské besedě. Mezi hodnotiteli měli zastoupení prestižní vinaři, špičkoví sommelieři a inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Všechna vína si může ochutnat veřejnost při Dnech v růžovém v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě, Znojmě a Hustopečích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *