V Plzni budou druhé biodožínky

Přes dvacet výrobců a obchodníků s biopotravinami a biokosmetikou se představí na druhých Biodožínkách v Plzeňském kraji, které se budou konat v neděli 5. září v Plzni. Na nádvoří a v restauraci pivovaru Purkmistr v Plzni budou moci lidé ochutnávat i besedovat. Uvedl to Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC, které spolu s pivovarem, sdružením Fair Life a firmou Excellent, zabývající se spravedlivým obchodem na pomoc chudým Afričanům, dožínky pořádá.

„Bude tu biomaso, biozelenina, biopivo, biovíno i biokosmetika. Soustředíme se na výrobky malých farem, jež se v Německu nazývají Landesprodukte,“ řekl šéfkuchař restaurace Purkmistr Václav Pach. Sortiment doplní rukodělné věci ze dřeva a oblečení vyrobené z biobavlny a ovčí vlny.
Kromě prodeje jsou naplánovány přednášky o zdravém životním stylu, ekologii a biopotravinách, kuchařská show na téma vaříme zdravě z biopotravin, povídání o „férovém“ obchodování při fair trade kávě, bio menu pro celou rodinu v restauraci Pivovarský dvůr, prodej a ochutnávky biopotravin a soutěže a hry pro děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *