V příštím roce první větrné elektrárny

Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje má povolení k výstavbě pětapadesáti větrných elektráren s celkovým instalovaným výkonem 110 až 150 MW. První větrné elektrárny mohou být v provozu již v příštím roce. Cílem skupiny ČEZ je mít v roce 2012 v provozu stroje o celkovém instalovaném výkonu 100 MW. Informoval o tom manažer komunikace Čez Ivo Měšťánek.

„Klíčovým faktorem je, že se nám daří získávat důvěru obcí. Finanční síla a stabilita skupiny ČEZ jsou pro ně zárukou, že dokážeme plnit naše závazky a budeme spolehlivým partnerem,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje.
V současnosti připravuje ČEZ Obnovitelné zdroje výstavbu čtyř větších a většího počtu menších větrných parků. Realizace projektů ve větrné energetice je vzhledem k přísným legislativním nárokům během na dlouhou trať, první stroje by přesto mohly být v provozu již v průběhu roku 2009.
„V České republice existuje řada „projektů“, kterým chybějí základní předpoklady proveditelnosti. Naše projekty jsou opravdu reálné – jsou v místech s výbornými větrnými podmínkami a kromě souhlasu obcí máme i zajištěné pozemky a garantované připojení,“ tvrdí Josef Sedlák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *