V soutěži Ekofór je tématem vzduch

Již jen pět dní mohou soutěžící posílat své kreslené vtipy do soutěže určené nejširší veřejnosti Ekofór, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Jejím cílem je zapojit veřejnost a hlavně mládež do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním a podnítit i touto formou u veřejnosti a především u mladých lidí zájem o životní prostředí. Uzávěrka 5. ročníku se koná 7. dubna, upozornila Petra Kuchtová z Hnutí Brontosaurus.

Ústředním tématem letošního ročníku soutěže je vzduch. Všechny soutěžní práce se musí týkat zadaného tématu. Soutěž je zároveň rozdělena do třech soutěžních kategorií:
1) Vzduch I – kategorie pro autory mladší patnácti let včetně
2) Vzduch II- kategorie pro autory starší patnácti let
3) Příběh -kategorie s věkově neomezenou účastí (vzduch zůstává i v tomto případě tématem).
Autoři mohou svá posílat organizátorům Ekofóru buď na adresu Hnutí Brontosaurus Praha, Senovážná 8, Praha 1, 110 00, nebo mailem na adresu ekofor@seznam.cz. Na zadní straně práce (popřípadě v elektronickém dopise) nesmí chybět jméno, datum narození a kontaktní údaje autora a název kategorie, jíž se autor s konkrétním dílem účastní. Rozhodující pro přijetí prací je v případě zaslání poštou datum podání na poštu. Zasílaná díla pořadatelé autorům nevrací, sdělila Kuchtová.
Z vybraných 75 nejlepších (po 25 v každé kategorii) děl bude sestavena putovní výstava, kterou shlédnout návštěvníci různých kulturních a ekologických akcí a zúčastní se zvolení nejlepších autorů hlasováním pro nejvydařenější vtipy. Hlasovat pro jednotlivá díla také pomocí internetového hlasování v online galerii vtipů na www.ekofor.cz. Výherce vybírá i odborná porota. Nejúspěšnější autoři vtipů budou vyhlášeni na podzim a budou odměněni hodnotnými cenami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *