V tendru Lesů ČR zatím vede Stora Enso

Nejúspěšnější firmou v několikamiliardovém tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesní práce a prodej dřeva od roku 2014 je Stora Enso Wood Products Ždírec. Vyplývá to z výsledků zveřejněných na webu státní lesnické firmy. Dřevařská společnost zvítězila na šesti z 30 smluvních územních jednotek, na kterých byl do konce října soutěž uzavřena. Na poslední zbývající jednotce LČR soutěž zrušily a již vyhlásily znovu.

„Do konce října se nám podařilo uzavřít smlouvy na většině, konkrétně 30, soutěžených smluvních územních jednotkách,“ uvedl v tiskové zprávě ekonomický ředitel LČR Michal Gaube, který je od loňského prosince zároveň pověřen řízením firmy. „Všechny tyto smlouvy jsme navíc uzavřeli s uchazeči, kteří se umístili na prvních místech. Ve shodě s Dozorčí radou našeho podniku považujeme takový postup za nejtransparentnější,“ dodal.
Z výsledků vyplývá, že druhou nejúspěšnější firmou v tendru je firma PROGLES, která vyhrála na pěti územních jednotkách. Další v pomyslném pořadí jsou Lesostavby Frýdek-Místek a Jihozápadní dřevařská, které podepsaly shodně tři smlouvy.
Na poslední zbývající jednotce se LČR rozhodly zadávací řízení zrušit a to poté, co uchazeč z prvního místa odmítl smlouvu uzavřít. „Na tuto SÚJ jsme již vyhlásili nové zadávací řízení,“ podotkl Gaube.
Vítězné firmy mají na jednotkách, které představují asi pětinu lesů státního podniku, hospodařit v letech 2014 až 2018. Celá zakázka má předpokládanou hodnotu pěstebních a těžebních prací 2,84 miliardy korun bez DPH. Nabídku v tendru podalo celkem 232 firem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *