Varování o salmonelách

Státní veterinární správa ČR obdržela prostřednictvím Systému rychlého varování (RASFF) sdělení, že polský provozovatel (Slawski Zaklad Przetwórstwa Miesa i Drobiu Balcerzak i Spólka sp. z.o.o. Wróblów 38, 67 410 Slawa, Poland. Schvalovací číslo: PL 08120301 WE. Distributor v PL: Biuro handlowe ConSup Polska Sp. z.o.o, Wróblów 38, 67 410 Slawa, Poland) zjistil ve svém výrobku Zámecká klobása PIKOK přítomnost salmonel. Informoval o tom mluvčí českého veterinárního dozoru Josef Duben.

Díky včasné informaci by se dotyčný výrobek v tržní síti České republiky neměl vyskytovat, přesto Státní veterinární správa ČR na základě této informace uložila Městské veterinární správě Praha a krajským veterinárním správám pro Středočeský kraj a pro kraj Vysočina, aby provedly k tomuto případu urgentní šetření.
Krajské veterinární správy a Městská veterinární správa v Praze se zaměří na to, aby výrobek nebyl propuštěn do tržní sítě. V souladu s veterinárními předpisy musí být neškodně odstraněn, popřípadě zaslán zpět dodavateli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *