Ve čtvrtek začíná Země živitelka

Ve čtvrtek 27. srpna začne na českobudějovickém výstavišti tamní nejnavštěvovanější akce roku - Země živitelka. Potrvá do úterý 1. září. Loni na ni přišlo i přes deštivé počasí téměř 100 000 lidí, letos organizátoři očekávají větší návštěvnost. Letos své zboží a služby bude prezentovat přes 600 vystavovatelů.

„I tento ročník pokračuje v trendu zvyšování odbornosti celé výstavy. Byla třeba zvětšena zpevněná venkovní výstavní plocha zhruba o 1000 metrů čtverečních, což umožnilo prezentovat více zemědělské techniky. Změny doznala i koncepce výstavních ploch za hlavní branou,“ řekl ředitel Výstaviště České Budějovice, a. s., Josef Friedrich. Zvýšil se komfort parkování, počet míst pro auta stoupl o 200 na 600.  Země živitelka je největší průřezový agrosalon v ČR. Není specializovaná na určitá odvětví, ale zahrnuje všechna ze zemědělské výroby, od rostlinné přes živočišnou, techniku a potravinářství až po myslivost a rybářství. V letošním roce nebylo bienále Techagro v Brně, proto je podle ředitele zájem vystavovatelů techniky větší.
Sobota, jež je tradičně nejnavštěvovanějším dnem, bude v Českých Budějovicích patřit národním dožínkám. Potravinářská část výstavy bude zaměřena především na oceněné výrobky od regionálních výrobců, národní značku kvality Klasa a další marketingové značky. Objeví se ochutnávky i prodejní stánky.  Z odborných akcí je připraven třeba seminář Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů, Podpora rozvoje venkova či diskusní fórum ovocnářů. Zasedat bude představenstvo Agrární komory ČR, které bude s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou diskutovat o přípravě rozpočtů pro roky 2015 a 2016. Zahájení se tradičně zúčastní prezident republiky Miloš Zeman, dožínek potom premiér Bohuslav Sobotka. Přijede řada tuzemských i zahraničních ministrů, poslanců, senátorů a starostů. V neděli se uskuteční Den zdraví, pondělí patří Dnu myslivosti. Podle Friedricha loni nebyly v pavilonu myslivosti k vidění střelivo a zbraně, letos budou. V budoucnosti by se podle něj mohli akce zúčastňovat i výrobci zbraní, kteří by své novinky předvedli myslivcům. Chovatelé tradičně předvedou třeba plemenné koně a práci ovčáckých psů s ovcemi. V úterý 1. září akci ukončí Den zemědělství, diskutovat se bude o prodejních technikách a metodách zvládání emocí zákazníků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *