Větrný park má investora

Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje již dříve získala souhlas z Blížkovic v Jihomoravském kraji s výstavbou větrného parku a nyní ji zastupitelstvo vybralo i jako vhodného investora. Park by měl zahrnovat pět elektráren s jednotkovým výkonem 2 MW. Informoval o tom manažer komunikace ČEZ Ivo Měšťánek.

„Pro výstavbu větrných elektráren u Blížkovic jsme se v zastupitelstvu rozhodli již před několika měsíci. Je to ekologický zdroj energie, který navíc přinese významný příspěvek do obecního rozpočtu. Nyní jsme hledali investora a z výběru vyšla jako nejlepší volba společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. Je to silný a spolehlivý partner, u něhož máme jistotu, že splní své závazky,“ řekla Šárka Ježková, starostka Blížkovic.
„Lokalita se jeví z hlediska větrného proudění jako velmi vhodná. Nyní prověřujeme technické parametry, což zahrnuje například přesné měření větru či propočty směřující k optimálnímu umístění strojů,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje.
„V Jihomoravském kraji jde o náš první projekt, který není v okolí dukovanské elektrárny. Vnímáme jako pozitivní, že nám důvěřují nejen tam, kde už působíme, ale i v oblastech, kde ČEZ teprve působit začíná,“ podotkl Josef Sedlák.
Projekt větrného parku Blížkovice přibyl do rozsáhlých aktivit Skupiny ČEZ v rozvoji větrné energie. Mezi další velké projekty patří plánovaný větrný park Stříbro (13 strojů, 26 – 39 MW), Tavíkovice (11 strojů, 22 – 33 MW), Čermákovice (5 strojů, 10 – 15 MW) a Rešice (8 strojů, 16 – 24 MW). Cílem projektů je udělat další výrazný krok k posílení podílu výroby z obnovitelných zdrojů ve Skupině ČEZ i v ČR a tím i ke snížení produkce skleníkových plynů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *