Vinium loni zdvojnásobilo ztrátu na 18,2 milionu korun

Jedna z největších tuzemských vinařských firem Vinium z Velkých Pavlovic na Břeclavsku loni zdvojnásobila ztrátu na 18,2 milionu korun. V červených číslech je společnost od roku 2006. Od té doby se ztráta vyšplhala v součtu na více než čtvrt miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy založené ve Sbírce listin a ekonomické databáze Prodata.

Vinium loni uhradilo na splátkách úvěru 21,4 milionu korun. Ve vztahu k financujícím bankám firma platila v řádných termínech. Firma loni vykoupila od odběratelů méně hroznů, než chtěla. Důvodem byla zejména neúroda.
Vinium chce dál udržet pozici největšího dodavatele lahvového vína v České republice. Plánuje údajně neustálé zvyšování kvality, větší surovinovou soběstačnost a lepší komunikaci se zákazníkem.
Firma předloni snížila základní kapitál. Počet akcií klesl na jednu o hodnotě 51 milionů korun. Důvodem k tomuto kroku byla nahromaděná ztráta z minulých let. Vinium je součástí koncernu PROSPERITA. Tržby za prodej vlastních výrobků a služeb Vinia loni mírně vzrostly na 230 milionů korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *