Vybrali přes milión na pokutách

Státní veterinární správa (SVS) od začátku letošního roku do konce listopadu provedla více než tisíc kontrol prodeje potravin na trzích. Výše uložených pokut přesáhla milion korun. Uvedl to to dnes mluvčí SVS Josef Duben. Nejčastěji kontroloři zjistili špatné značení zboží, neznámý původ potravin a prodej prošlých výrobků.

Za celý loňský rok provedli veterináři 1653 kontrol a uložili pokuty za 810 tisíc korun.
„Od počátku letošního ledna ledna do listopadu jsme provedli 1061 kontrol na trzích a tržnicích. To znamená i na farmářských trzích i kontrol pojízdných prodejen,“ uvedl Duben. „Pokut bylo uloženo 200 a to v hodnotě 1,065 milionu korun,“ dodal s tím, že pokuty se nejčastěji pohybovaly v rozmezí jednoho až pěti tisíc korun.
Ministr zemědělství Petr Bendl v minulém týdnu vyzval dozorové orgány ve svém resortu, tedy kromě SVS také Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, aby v předvánočním období zintenzivnily kontroly na trzích. Někteří prodejci zneužívají v předvánočním období zvýšeného zájmu zákazníků a prodávají nekvalitní zboží, zdůvodnilo svůj pokyn ministerstvo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *