Výroba piva se snížila o tři procenta

Téměř o tři procenta méně vyrobily tuzemské pivovary piva za tři čtvrtletí letošního roku ve srovnání se stejným obdobím loni. Odhad Českého svazu pivovarů a sladoven uvedl jeho výkonný ředitel Vladimír Balach. V poklesu spotřeby se podle pivovarníků odrazilo především nepříznivé počasí.

Podle koncem srpna publikovaných pololetních výsledků výstav tuzemských pivovarů klesl zhruba o 160 000 hektolitrů, tedy o dvě procenta. Na domácím trhu prodaly pivovary o čtyři procenta méně piva než ve stejném období před rokem, naopak vyvezly o 7,5 procenta více než v první polovině roku 2012. V prvním pololetí loňského roku rostl výstav pivovarů meziročně o pět procent.
Významně se na poklesu produkce českého pivovarnictví v pololetí podílí také snížená konzumace pivních mixů známých jako radlery. V deštivém červnu se jejich prodej meziročně snížil o 40 procent. Tato kategorie přitom v poslední době táhla mírný růst celého odvětví a bez ní by produkce pivovarů setrvale mírně klesala, tvrdili pivovarníci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *