Výstaviště Zahrada Čech bude do konce roku provozovat dál nynější nájemce

Výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích bude do konce letošního roku provozovat současný nájemce – společnost, jejímž padesátiprocentním vlastníkem je město. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Uskuteční se všechny plánované akce včetně podzimního zahrádkářského veletrhu.

Areál o rozloze 12 000 metrů čtverečních patří městu. Radnice má padesátiprocentní podíl ve firmě Zahrada Čech, druhou půlku vlastní společnost Expo.CZ. Firma nezaplatila poslední nájem a rada jí v lednu vypověděla smlouvu s tříměsíční výpovědní lhůtou. Radnice poté vyhlásila výběrové řízení na provozovatele od 1. května. Do výběrového řízení se přihlásily dvě společnosti, vedle firmy Zahrada Čech to byla ještě Diamant Expo, která pořádá výstavy v Lounech nebo Liberci.

Na začátku jednání o nájemci upozornil Petr Panaš, že společnost Zahrada Čech dluží na nájemném, a nesplňuje tak zadávací podmínky výběrového řízení. Z toho důvodu by měla být vyřazena, uvedl. Petr Urbánek navrhl, aby areál provozovalo město do konce roku samo s pomocí vlastních příspěvkových organizací a zaměstnanců. Tento protinávrh neprošel.

Pro vítěznou Zahradu Čech bylo 15 zastupitelů, jeden hlas byl pro Diamant Expo, šest zastupitelů nehlasovalo. Město ještě letos vyhlásí výběrové řízení na nájemce výstaviště na delší časové období.

První jarní akcí na výstavišti bude na začátku dubna Tržnice Zahrady Čech, na polovinu září je plánován podzimní zahrádkářský veletrh, který loni navštívilo přes 80 000 lidí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *