Z bulletinu Komoditní burzy Praha

Nabídka a poptávka po komoditách obchodovaných na centrálním trhu KBP dosáhla ve 38. burzovním týdnu částku takřka 328 mil. Kč. Největšího finančního objem dosáhla sekce „Produkty živočišné výroby“ ve které byly podány pokyny více než za 208,5 mil. CZK. Druhého největšího finančního objemu dosáhly pokyny na komodity sekce „Krmiva“ ve výši více než 42,7 mil. CZK. Další objemy připadly na pokyny sekce „Produkty rostlinné výroby „ – 40,8 mil. CZK a 35,3 mil. Kč představoval finanční objem pokynů komodit sekce „Jatečně opracovaná těla“. Nejmenší hodnotu představovali ve výši 366,2 tis. Kč pokyny v dřevní sekci. Finanční objem během druhého burzovního dne tohoto týdne na centrálním trhu uzavřeného aukčního obchodu v sekci „Dříví a dřevní hmota“ představuje částku 183,1 tis. Kč. V tomto týdnu byl zaznamenán převis poptávky nad nabídkou. Tento burzovní týden převýšila poptávka nabídku více než 1,6krát. Celkem bylo kotováno 14 komodit z celkového počtu 37 možných.

Krmiva
Komodita sojový šrot oslabila o 9,79% a tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 8 705,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Tento burzovní týden byly podány převážně kupní pokyny na všechny vypsané série týdne dodání.

Produkty rostlinné výroby
Komodita pšenice krmná za totálního prodejních pokynů oslabila o 9,59 % a její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání činí 3100,00 Kč/t. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Obdobně se vyvíjel i zájem obchodníků o komoditu pšenice potravinářská. Jenom prodejní pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání. Její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje po oslabení o 9,74 % 3520,00 Kč/t.
Komodita semeno řepky za totálního převisu prodejních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě oslabené o 9,72 % na 6500,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Kotace proběhla na všechny vypsané série týdne dodání.

Produkty živočišné výroby
Komodita býci – blok posílila o 1,20 % a za značného převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 42,00 Kč/kg pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita býci – standard zaznamenala také značnou převahu kupních pokynů a při oslabení ceny o 0,45 % uzavírá pro nejbližší týden dodání na hodnotě 43,80 Kč/kg pro nejbližší sérii týdne dodání. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Po posílení ceny o 1,82 % uzavírá komodita krávy – blok, za značného převisu kupních pokynů tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 28,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Značný převis kupních pokynů byl zaznamenán i u komodity krávy – standard a v tomto burzovním týdnu uzavírá na o 1,64 % posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 31,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita živá prasata – blok za totálního převisu kupních pokynů uzavřela tento burzovní týden ke konci týdne o 0,93 % posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 37,85 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita živá prasata – standard zaznamenala také značnou převahu kupních pokynů a posílení ceny o 1,32% a tak její závěrečná hodnota pro nejbližší sérii týdne dodání představuje 38,50 Kč/kg. Kotace proběhla na všechny vypsané série týdne dodání.

Jatečně opracovaná těla
Komodita hovězí čtvrtě – kompenzované býk zaznamenala v tomto burzovním týdnu posílení ceny o 0,65 % a tak v tomto burzovním týdnu za značného převisu kupních pokynů uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 77,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na nejbližší čtyři vypsané série týdne dodání.
Komodita vepřové půlky posílila o 0,93 % a za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 48,85 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Obdobně i komodita vepřové půlky-EURO za značného převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na o 0,38 % posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 52,50 Kč/kg. Kotovány byly všechny vypsané série týdne dodání.

Dříví a dřevní hmota
O komoditu buková kulatina – standard nebyl v tomto burzovním týdnu projeven zájem a tak uzavírala burzovní týden na stejné závěrečné hodnotě pro nejbližší sérii týdne dodání na úrovni 1800,00 Kč/m3.
Absence pokynů a stagnace ceny u komodity buková kulatina – výběr znamenají, že uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 2250,00 Kč/m3.
Komodita buková vláknina – tuzemsko za nezájmu obchodníků pokračuje ve stagnaci na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 700,00 Kč/m3, takže uzavírá burzovní týden na registrovaném minimu.
Absence pokynů u komodity borová kulatina – standard způsobila i oslabení ceny o 0,37 % zároveň znamená, že uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1360,00 Kč/m3.
Komodita borová vláknina – standard cenově oslabila o 0,26 % a za absence pokynů uzavírá burzovní týden na závěrečné hodnotě na 1644,00 Kč/AT.
Komodita březová vláknina – tuzemsko zaznamenala absenci pokynů a její závěrečná hodnota tohoto burzovního týdne pro nejbližší týden dodání je na nezměněných 480,00 Kč/AT.
Stagnaci ceny zaznamenala komodita dubová kulatina – standard, a to znamená, že její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje 2480,00 Kč/m3. Pokyny nebyly podány.
U komodity dubová kulatina – výběr byla zaznamenána absence pokynů a stagnace ceny a tak setrvává na závěrečné hodnotě 5000,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání.
Absence pokynů a stagnace ceny znamenají, že komodita dřevovina – standard tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1050,00 Kč/m3.
I komodita dřevovina – výběr zaznamenala v tomto burzovním týdnu stagnaci ceny a absenci pokynů. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1230,00 Kč/m3.
Komodita modřínová kulatina – standard uzavírá tento burzovní týden na nezměněné ceně na závěrečné hodnotě 2267,20 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny nabídky a poptávky nebyly podány.
Absence pokynů v tomto burzovním týdnu byla zaznamenána u komodity průmyslové dříví listnaté – akát. Tento týden uzavírá na posílené ceně o 0,78 % na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 650,00 Kč/m3. Pokyny nebyly podány.
Obdobně byl zaznamenán vývoj u komodity průmyslové dříví listnaté – buk, která při absenci pokynů tento burzovní týden zakončila na závěrečné hodnotě o 0,59 % na 850,00 Kč/m3. Pokyny nebyly podány.
Komodita průmyslové dříví listnaté – dub uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na o 0,78 % posílené ceně na 650,00Kč/m3. Pokyny nebyly podány.Stejně tak i komodita průmyslové dříví listnaté – habr v tomto burzovním týdnu uzavírá na o 0,65% posílené závěrečné hodnotě na 780,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny nebyly podány.
Při absenci pokynů u komodity smrková kulatina – standard A došlo v tomto burzovním týdnu i k posílení její ceny o 0,39 %. Tento burzovní týden tak uzavírá na závěrečné hodnotě 1.866,40 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání.
Komodita smrková kulatina – standard B registrovala vyrovnanou nabídku a poptávku. Tento burzovní týden uzavírá na o 0,25 % posílených 2 039,30 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřeného obchodu na centrálním trhu představuje částku 183,1 tis. Kč.
Stagnace ceny u komodity slabá smrková kulatina – agregát představuje, že tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1.350,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny nebyly podány.
Při absenci pokynů uzavírá komodita smrková vláknina – standard A burzovní týden na oslabené hodnotě o 0,30 % na 1680,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny nebyly podány.
Obdobně i u komodity smrková vláknina – standard B byla zaznamenána absence pokynů a tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1680,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny nebyly podány.
Komodita tyče jehličnaté uzavírá za absence pokynů na nezměněné závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1406,00 Kč/AT.
Absenci pokynů zaznamenala v tomto burzovním týdnu i komodita vláknina jehličnatá. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1406,00 Kč/AT.
Absence pokynů byla zaznamenán v tomto týdnu i u komodity vláknina listnatá měkká, která uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání oslabené o 0,43 % na 1150,00 Kč/AT.
Obdobně byla registrována absence pokynů i u komodity vláknina listnatá tvrdá, která uzavírá tento burzovní týden na o 0,43 % oslabené závěrečné hodnotě 1.150,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *