Z bulletinu Komoditní burzy Praha

Nabídka a poptávka po komoditách obchodovaných na centrálním trhu KBP dosáhla ve 37. burzovním týdnu částku takřka 171 mil. CZK. Největšího finančního objem dosáhla sekce „Dříví a dřevní hmota“, ve které byly podány pokyny takřka za 133 mil. CZK. Druhého největšího finančního objemu dosáhly jenom pokyny poptávky na komodity sekce „Produkty živočišné výroby“ ve výši 22,85 mil. Další objemy připadly na výhradně jenom kupní pokyny sekce „Jatečně opracovaná těla“ – 6,33 mil. CZK, „Produkty rostlinné výroby „ – 5,8 mil. CZK a 2,89 mil. CZK představoval finanční objem také jenom kupních pokynů komodity šrot ze sekce „Krmiva“. Finanční objem během druhého burzovního dne tohoto týdne uzavřených přímých obchodů představuje částku 12,57 mil. CZK. V tomto týdnu byl zaznamenán převisu nabídky nad poptávkou. Tento burzovní týden převýšila nabídka poptávku takřka dvakrát. Celkem bylo kotováno 21 komodit z celkového počtu 37 možných.

Krmiva
Komodita sojový šrot oslabila o 0,82% a tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 9 650,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Tento burzovní týden byly podány jenom kupní pokyny na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.

Rostlinné komodity
Komodita pšenice krmná za totálního převisu kupních pokynů posílila o 11,08% a její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání činí 3.810,00 Kč/t. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Obdobně se vyvíjel i zájem obchodníků o komoditu pšenice potravinářská. Jenom kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje po oslabení o 7,36% 3 900,00 Kč/t.
Komodita semeno řepky za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě posílené o 11,11% na 8 000,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Kotace proběhla jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.

Živočišné komodity
Komodita býci – blok posílila o 2,50 % a za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 41,00 Kč/kg pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Komodita býci – standard zaznamenala totální převis kupních pokynů a při oslabení ceny o 1,14% uzavírá pro nejbližší týden dodání na hodnotě 43,50 Kč/kg pro nejbližší sérii týdne dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Po posílení ceny o 10,00% uzavírá komodita krávy – blok, za totálního převisu kupních pokynů tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 27,50 Kč/kg. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Totální převis kupních pokynů byl zaznamenán i u komodity krávy – standard a v tomto burzovním týdnu uzavírá na o 5,17% posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 30,50 Kč/kg. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Komodita živá prasata – blok za totálního převisu kupních pokynů uzavřela tento burzovní týden na ke konci týdne o 1,35% posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 37,50 Kč/kg. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Komodita živá prasata – standard zaznamenala obdobně jenom kupní pokyny a posílení ceny o 1,37% a tak její závěrečná hodnota pro nejbližší sérii týdne dodání představuje 37,00 Kč/kg. Kotace proběhla jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.

Jatečně opracovaná těla
Komodita hovězí čtvrtě – kompenzované býk zaznamenala v tomto burzovním týdnu posílení ceny o 1,32% a tak v tomto burzovním týdnu za totálního převisu kupních pokynů uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 77,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Komodita vepřové půlky posílila o 11,63% a za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 48,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Obdobně i komodita vepřové půlky-EURO za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na o 0,98% posílené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 51,50 Kč/kg.

Dříví a dřevní hmota
O komoditu buková kulatina – standard nebyl v tomto burzovním týdnu projeven zájem a tak uzavírala burzovní týden na stejné závěrečné hodnotě pro nejbližší sérii týdne dodání na úrovni 1.800,00 Kč/m3.
Absence pokynů a stagnace ceny u komodity buková kulatina – výběr znamenají, že uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 2.250,00 Kč/m3.
Komodita buková vláknina – tuzemsko za nezájmu obchodníků pokračuje ve stagnaci na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 700,00 Kč/m3, takže uzavírá burzovní týden na registrovaném minimu.
Vyrovnaná nabídka a poptávka byla zaznamenána u komodity borová kulatina – standard. Oslabení ceny o 0,37% zároveň znamená, že uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1.365,00 Kč/m3. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 138 tis. Kč.
Komodita borová vláknina – standard cenově oslabila o 0,05% a za značného převisu pokynů nabídky uzavírá burzovní týden na závěrečné hodnotě na 1.644,20 Kč/AT. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 495 tis. Kč.
Komodita březová vláknina – tuzemsko zaznamenala absenci pokynů a její závěrečná hodnota tohoto burzovního týdne pro nejbližší týden dodání je na nezměněných 480.00 Kč/AT.
Posílení ceny o 0,20% zaznamenala komodita dubová kulatina – standard, a to znamená, že její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje 2.480,00 Kč/m3. Vyrovnaná nabídka a poptávka představovala pokyny jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 488 tis. Kč.
U komodity dubová kulatina – výběr byla zaznamenána vyrovnaná nabídka a poptávka a stagnace ceny a tak setrvává na závěrečné hodnotě 5.000,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 594 tis. Kč.
Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky a stagnace ceny znamenají, že komodita dřevovina – standard tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.050,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 416 tis. V.
I komodita dřevovina – výběr zaznamenala v tomto burzovním týdnu stagnaci ceny a absenci pokynů. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.230,00 Kč/m3.
Komodita modřínová kulatina – standard uzavírá tento burzovní týden na posílené ceně o 0,22% na závěrečné hodnotě 2.267,20 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky byly podány jenom na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 446 tis. V.
Převaha pokynů poptávky byla v tomto burzovním týdnu zaznamenána u komodity průmyslové dříví listnaté – akát. Tento týden uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 645,00 Kč/m3 Pokyny byly podány na tři nejbližší vypsané série týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 65 tis. Kč.
Obdobně byl zaznamenán vývoj u komodity průmyslové dříví listnaté – buk, která při převaze kupních pokynů tento burzovní týden zakončila na závěrečné hodnotě 845,00 Kč/m3 Pokyny byly podány na tři nejbližší vypsané série týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 85 tis. Kč.
Komodita průmyslové dříví listnaté – dub uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 645,00Kč/m3. Převážně jenom kupní pokyny byly podány na tři nejbližší vypsané série týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 65 tis. Kč.
Stejně tak i komodita průmyslové dříví listnaté – habr v tomto burzovním týdnu uzavírá na nezměněné závěrečné hodnotě 840,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Převážně jenom kupní pokyny byly podány na tři nejbližší vypsané série týdne dodání.Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 78 tis. Kč.
Při vyrovnané nabídce a poptávce u komodity smrková kulatina – standard A došlo v tomto burzovním týdnu i k posílení její ceny o 0,15%. Tento burzovní týden tak uzavírá na závěrečné hodnotě 1.859,10 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 2,187 mil. Kč.
Komodita smrková kulatina – standard B registrovala vyrovnanou nabídku a poptávku. Tento burzovní týden uzavírá na 2 034,30 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 4,896 mil. Kč.
Posílení ceny o 0,37% u komodity slabá smrková kulatina – agregát představuje, že tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1.345,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Vyrovnaný počet kupních a prodejních pokynů byl podán na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 272 tis. Kč.
Při značném převisu pokynů nabídky uzavírá komodita smrková vláknina – standard A burzovní týden na hodnotě 1.685,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání.
Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 845 tis. Kč.
Obdobně i u komodity smrková vláknina – standard B byla zaznamenána převaha pokynů prodeje a tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1.685,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 845 tis. Kč.
Komodita tyče jehličnaté uzavírá za absence pokynů na nezměněné závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.406,00 Kč/AT.
Vyrovnanou nabídku a poptávku zaznamenala v tomto burzovním týdnu komodita vláknina jehličnatá. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.406,00 Kč/AT. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 423 tis. Kč.
Převis prodejních pokynů byl zaznamenán v tomto týdnu u komodity vláknina listnatá měkká, která uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.164,00 Kč/AT. Pokyny byly podány na nejbližší tři vypsané série týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 116 tis. Kč.
Obdobně byl registrován převis prodejních pokynů i u komodity vláknina listnatá tvrdá, která uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 1.164,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší tři vypsané série týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 116 tis. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *