Z patnácti českých provozů smí do Ruska vyvážet jen čtyři

Pro vývoz na ruský trh byly schváleny čtyři české potravinářské provozy z patnácti prověřovaných. Jedenáct z nich tedy podle ruských veterinářů neobstálo, uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Na rozhodnutím ruské strany se pozastavuje prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík, když v kontrolních protokolech ruští veterináři sice poukázali na některé nedostatky, ale nezdůvodnili, a ani zatím nedali šanci firmám nedostatky odstranit.

Ruští veterináři schválili dva provozy na červené maso – hovězí a vepřové, jeden na bílé maso – drůbeží – a jedna mlékárna. Ty mohou od 1. září dodávat do Ruska živočišné produkty. Splnili podmínky dané ruskou stranou, závody mají přístup na společný evropský trh a navíc získali schválení ruské veterinární služby.
Státní veterinární správa zatím nesdělila název firem, které smí od prvního září vyvážet maso a mlékárenské výroby do Ruska. Zdržela se i komentáře k ruskému rozhodnutí, potvrdil Duben. Podle něj jde o splnění ruských dovozních podmínek. Dodal, že o schválení vývozu do Ruska mělo zájem více než patnáct provozů. Ruští veterináři podle něj ale nestihli všechny žadatele zkontrolovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *