Začalo hodnocení Salonu vín

Na zámku ve Valticích na Břeclavsku dnes začalo první kolo hodnocení Salonu vín - národní soutěže vín za rok 2013. Degustátoři vybírají z rekordních 693 vzorků od 106 vinařských firem. V prvním celostátním kole soutěže vyberou degustátoři 200 nejlepších vín. V komisích soutěže zasedli nejlepší domácí degustátoři.

„Při výběru špičkových vín je velmi důležitým faktorem výběr těch nejlepších degustátorů a zajištění optimálních podmínek při hodnocení. Kromě požadavků na evropské degustační zkoušky hodnotitelů jsme šli ještě dál a vyvinuli jsme vlastní systém proškolování a vyhodnocování degustátorů,“ uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.
Po ukončení prvního kola hodnocení postoupí 200 nejlepších vín do druhého finálového kola, které bude 10. ledna v Mikulově. Finále určí 100 nejlepších vín, která získají prestižní titul Salon vín a budou umístěna v degustační expozici Salonu vín na zámku ve Valticích. Porota dále určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií a nejlepší kolekci přihlášených vín.
Expozice Salonu vín ve Valticích bude slavnostně otevřena v pátek 1. března 2013 a od soboty 2. března do 31. ledna 2014 bude Salon vín ČR otevřen veřejnosti. Vína uložená v degustační expozici Salonu vín ČR jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře tuzemského vinařství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *