Zájem zemědělců o úvěry se zvýšil

V devátém kole Programu rozvoje venkova podalo téměř dvě stě podnikatelů v zemědělství žádost přes AgroConsult Bohemia, dceřinou společnost GE Money Bank. V porovnání s minulým kolem programu to představuje nárůst o sedm procent. Nejvíce žádostí přitom poradenská firma tradičně zaznamenala v rámci opatření Modernizace zemědělských podniků, kde 138 žádostí znamená více než dvanáctiprocentní podíl. Největší objemy investic eviduje u projektů na podporu výstavby a modernizace bioplynových stanic, kde průměrná výše investice činila více než padesát milionů korun. V této oblasti bylo přes podáno dceřinou firmu banky čtyřicet procent žádostí. Informovala o tom mluvčí GE Money Bank Markéta Dvořáčková.

„V poslední době sledujeme oživení zájmu zemědělců o financování jejich podnikatelských záměrů, což se také odráží v počtu zaslaných žádostí, který ve srovnání s minulým rokem roste,“ řekl Jiří Patera, ředitel oddělení úvěrových produktů pro firemní klienty GE Money Bank. „Klienti GE Money Bank oceňují, že jim spolupráce s odborníky z AgroConsult Bohemia usnadňuje práci s veškerými administrativními náležitostmi žádostí o dotace. I díky těmto službám se zvyšuje šance žadatelů na úspěch,“ dodal.
Společnost AgroConsult Bohemia nabízí komplexní poradenské služby, které pomáhají zemědělcům nejen s přípravou potřebných dokumentů včetně návrhu struktury financování předkládaných projektů, ale také při získání a následné správě dotací. V rámci celého procesu podporuje společnost klienty od formulování myšlenek investičního záměru, přes výběr strategie podání projektu, organizaci výběrového řízení, až po proplacení dotace na účet žadatele.
V rámci devátého kola Programu rozvoje venkova, které bylo uzavřeno letos 8. března, čerpali zemědělci dotace v celkové výši více než 8,3 miliardy korun. Podpora v rámci Programu rozvoje venkova ČR je určena především na modernizaci zemědělských podniků, spolupráci při vývoji nových produktů a technologií, na diverzifikaci činností nezemědělské povahy a dále i na zakládání a rozvoj podniků nebo zahájení činnosti mladých zemědělců. V rámci opatření Diverzifikace činností nezemědělské povahy je rovněž významná i možnost využití finanční podpory na výstavbu bioplynových stanic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *