Zákaz vstupu do lesů na Ústecku kvůli nebezpečí požáru

Na Ústecku nesmí lidé ode dneška kvůli extrémnímu suchu vstupovat do lesů. Rozhodnutí vydal odbor životního prostředí ústeckého magistrátu. Zákaz bude platit do konce září. Informuje o tom úřední deska úřadu.

Magistrát vyhlásil zákaz vstupu na základě požadavku správců lesů. Důvodem žádostí jsou vysoké teploty a akutní nebezpečí požáru v lesích, píše v rozhodnutí vedoucí odboru životního prostředí ústeckého magistrátu Simona Heymerová. Zákaz se netýká jen Ústí nad Labem, ale i lesů v katastru obcí, pro které je magistrát takzvanou obcí s rozšířenou působností. V praxi to znamená celé Ústecko.

Ústecký kraj už na konci minulého týdne zakázal manipulaci s otevřeným ohněm a kouření na otevřených prostranstvích, v lesích a jejich bezprostřední blízkosti. Jen v úterý hasiči vyjížděli k devatenácti případům požárů lesů, polí a travního porostu. Stále ještě dohašují požár u Rájce, který spadá pod obec Tisá. Od úterního odpoledne tam hořely dva hektary lesa. Hasičům ztěžoval zásah nepřístupný skalnatý terén.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *