Záplava květin na Floře Olomouc

Celonárodní výstava kaktusů a sukulentů, unikátní expozice Život v mokřadech, aranžované historické kočárky, okrasné dřeviny a hlavně množství letních květů – to všechno bude patřit k lákadlům letní etapy výstavy a veletrhu Flora Olomouc 2008. Brány největšího českého zahradnického svátku, který právě slaví půlstoletí své existence se zájemcům otevřou od 21. do 24. srpna. Agroweb o tom informovala Zuzana Studená z Výstaviště Flora Olomouc.

Hlavní výstavní pavilon A se společnou expozicí Českého zahrádkářského svazu nabídne záplavy růží, gladiol, jiřinek, lilií a balkonovek, doplněných vodními rostlinami a bonsajemi. Protipól přirozené krásy živých květin budou v expozici, která ponese název Umění v rozkvetlé zahradě, tvořit umělecké artefakty z keramiky, dřeva a kovaného železa.
Pozornost návštěvníků si určitě získají i přitažlivé exponáty letní floristické soutěže s názvem Přivítání miminka. Aranžéři budou pod patronací Svazu květinářů a floristů ČR soutěžit ve zdobení historických dětských kočárků a aranžování kytic pro maminky. Galerie pavilonu pak bude vyhrazena milovníkům kaktusů a sukulentů. Kromě desítek zajímavých druhů těchto pozoruhodných rostlin návštěvníci naleznou také fotografie z cestovatelských výprav za kaktusy, bezplatnou poradenskou službu i možnost nákupu odborné literatury a rostlin.
Na letní Floře Olomouc budou výpěstky okrasných stromů, keřů a trvalek tradičně prezentovat členové Svazu školkařů ČR. Jejich expozici doplní výstava fotografií spojená se sedmým ročníkem ankety Strom roku, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Zájemci tak dostanou šanci hlasovat pro zvolený strom přímo na výstavišti.
S opravdovými unikáty se pro dvouleté přestávce v Olomouci opět představí Unie botanických zahrad ČR. Její expozice Život v mokřadech přiblíží návštěvníkům vzácnou květenu i zvířecí obyvatele bažin od mírného pásma až po tropický prales.
Na zahrádkáře, chalupáře a kutily čeká na výstavišti bohatá nabídka Letních zahradnických trhů s rostlinným materiálem, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami. Návštěvníkům výstavy budou zdarma přístupné sbírkové skleníky výstaviště i Botanická zahrada Univerzity Palackého a Botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech, letos s novou expozicí travin pod hradbami.
Pro chvíle oddechu jsou připraveny atrakce pro děti a každodenní zábavný program s folkovou Pozvánkou na Mohelnický dostavník, festivalem Country Folk Flora i módními přehlídkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *