Zemědělci ze Znojemska: Nenecháme se zlikvidovat

Výzva zemědělských prvovýrobců okresu Znojmo z jednání konaného 26. června.

Zemědělští producenti z okresu Znojmo vyzývají AK ČR k neodkladnému jednání s ministrem zemědělství Ing. Janem Fenclem a ředitelem SZIF Ing. Janem Höckem, aby byla urychleně přijata účinná opatření v oblasti nákupu obilovin. Jsme přesvědčeni, že neřízený a nekontrolovaný trh s obilovinami znamená pro české zemědělce přímé nebezpečí zhroucení jejich ekonomiky a v důsledku toho nastartování laviny bankrotů.
Za velikou a zásadní chybu považujeme nevyřešenou situaci ve výkupu přebytků obilovin z loňské sklizně. SZIF na situaci s přebytkem obilovin reagoval pozdě a umožnil kupujícím firmám, aby spekulovaly s cenou a nutily producenty prodávat za nízké ceny. Veškerá snaha dohodnout lepší obchodní podmínky nevedla k žádoucímu efektu.
My, čeští zemědělci, se na vlastní kůži denně přesvědčujeme, že pokles cen našich produktů neustále pokračuje.
S tímto stavem se nehodláme smířit, protože jeho cílem je naše likvidace.
Také v této době těsně před zahájením žňových prací velmi pozorně sledujeme vývoj cen komodit na zahraničních burzách. Pro nás, producenty těchto komodit, kteří hospodaří v nesrovnatelně horších ekonomických podmínkách než zemědělci EU, jsou signály nám dávané najevo obchodníky naprosto a zásadně nepřijatelné. Jsme si rovněž vědomi, že nefunguje dostatečná a spolehlivá ochrana před dotovanými dovozy, které snižují zájem odběratelů o naši produkci. V této době je trh v České republice zahlcen levně dovezenými a nekvalitními kuřaty. Pokračují také dovozy mražených půlek prasat. Bez toho, abychom věděli, za jaké ceny jsou tyto komodity dováženy, je naprosto zřetelné, že pro nás takové a podobné dovozy představují smrtelné nebezpečí. Proto jsme odhodláni proti chybným a neúčinným opatřením, ze kterých viníme především zodpovědné vládní činitele, zahájit razantní protesty.
Dáváme vám na vědomí, že budeme protestovat tak , aby nebylo pochyb o našem odhodlání nenechat se zlikvidovat! Chceme být a budeme suverénní silou, která nebude podléhat odevzdaně nadnárodnímu kapitálu! Chceme být dobrými hospodáři, kteří vyprodukují pro občany této země dostatek kvalitních potravin!
S touto výzvou se obracíme na všechny zemědělce v ČR.
Zemědělci okresu Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *