Zemědělství a potravinářství v České televizi

Ministerstvo zemědělství připravilo pro širokou diváckou obec osmidílný populárně naučný cyklus pořadů pod názvem „Jak to vzniká“. První díl cyklu s názvem „Smažák & spol.“ bude uveden v neděli 19. září na druhém programu ČT v 18:25 s následujícími dvěma reprízami. Další díly budou v premiéře následovat každou neděli.

Jednotlivé díly sledují cestu proměny zemědělského produktu přes jednotlivé procesy zpracování ve finální produkt, tedy lákavý pokrm. Divák bude mít možnost postupně nahlédnout do zákulisí výroby a zpracování hlavních vybraných komodit – mléka, masa, ryb, obilí, nápojů, konzervovaných potravin, ovoce a zeleniny či bioproduktů. Prostřednictvím televizní obrazovky k němu o své práci, poznatcích, postřezích a zkušenostech promluví prvovýrobce, zpracovatel, obchodník, ale také odborník na výživu, a diváci se mohou těšit i na pravidelnou rubriku recept šéfkuchaře.

Věříme, že celý cyklus diváka informačně i obrazově upoutá, že se jeho prostřednictvím dozví řadu novinek a poskytne mu možnost seznámit se s významem a širokým záběrem zemědělství pro naší krajinu, pro venkov i města a pro celou naší společnost.

Ministerstvo zemědělství tímto cyklem navazuje na úspěšný loňský televizní seriál o zemědělství – Směr Evropa, který širokou veřejnost informoval o agrárním sektoru, potravinářství, lesním a vodním hospodářství, v souvislosti se vstupem České republiky do EU. Tento seriál zaznamenal veliký zájem, protože jej včetně repríz zhlédlo téměř 4,5 mil. diváků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *