Znovín loni zvýšil zisk o čtvrtinu

Jednomu z největších výrobců vína v České republice společnosti Znovín Znojmo loni stoupl čistý zisk téměř o čtvrtinu na 19,3 milionu korun, a to i přesto, že prodala méně vína. Tržby se snížily o tři procenta na 287,3 milionu korun. Ve svém dnešním vydání to píše deník E15.

„Na vyšším zisku se podílel nárůst prodeje ročníkových i přívlastkových vín, které mají vyšší přidanou hodnotu. Dále to byly vnitřní nákladové úspory, dané zejména lepším technickým vybavením,“ řekl deníku E15 ředitel Znovínu Pavel Vajčner. V loňském roce prodal Znovín 4,6 milionu litrů vína, meziročně o 1,4 procenta méně.
Letos by Znovín chtěl dosáhnout tržeb i zisku na úrovni roku 2010, podotkl Vajčner. Loňská sklizeň přitom byla kvůli výkyvům počasí nejnižší za posledních 11 let. Také proto Znovín na začátku roku výrazně rozšířil rozlohu svých vinic. Od Andreje Babiše koupil společnost Vinice Hustopeče, které patří asi 250 hektarů vinic. Dosud přitom Znovín hospodařil pouze na 20 hektarech a většinu hroznů nakupoval od pěstitelů v regionu.
Znovín se specializuje na domácí trh, vína ale prodává také na Slovensko a v omezeném množství také do Kanady a Japonska. Firma zaměstnává kolem 100 lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *