05.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrární komory chtějí zachování silné zemědělské politiky EU

Agrární komory sedmi zemí střední a východní Evropy vybídly k jednodušší a spravedlivé unijní zemědělské politice po roce 2020. Shodli se na tom na schůzce v Bratislavě zástupci samospráv zemědělců středoevropských zemí z uskupení visegrádské čtyřky (V4) včetně ČR, dále Litvy, Rumunska a Bulharska. "Zdůrazňujeme potřebu silné společné zemědělské politiky po roce 2020 s přiměřenými finančními zdroji, aby byla zajištěna ekonomická životaschopnost našich zemědělců," píše se ve společném prohlášení.

Agrární komory požadují také zachování dotací v podobě přímých plateb a trvají na tom, že unijní zdroje nemohou být nahrazeny vnitrostátním financováním. Vyslovily se pro to, aby případné omezení přímých plateb vycházelo z dobrovolného rozhodnutí členských států.

Podobu unijního rozpočtového rámce po roce 2020 patrně ovlivní rozhodnutí Británie opustit EU. Některé členské země EU již slíbily, že jsou připraveny dávat do unijního rozpočtu více než v současnosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down