Animal Tech v Brně bude prvním větším veletrhem po covidové pauze

Téměř tisíc kusů krav, koní, ovcí, koz a prasat zaplní o víkendu dva pavilony na brněnském výstavišti. Veletrh Animal Tech a Národní výstava hospodářských zvířat je první velkou akcí po covidové pauze, která se na výstavišti může uskutečnit. Zájem ze strany vystavovatelů je velký i přes souběh s jinými akcemi ze stejného oboru, řekl novinářům generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

"Jde v podstatě o restart veletrhů po covidové pauze. Co se týká počtu návštěvníků, toto číslo bych nedramatizoval. Není naší ambicí dělat z veletrhů lidovou zábavu, jde primárně o odbornou akci. Důležitější než celkový počet návštěvníků je pro nás spokojenost vystavovatelů a odborných návštěvníků," uvedl Kuliš.
Počet přihlášených firem je letos podle ředitelky veletrhů Lucie Vymazalové na úrovni předminulého ročníku v roce 2017. Zúčastní se jich 150, což ve srovnání s posledním předcovidovým ročníkem v roce 2019 představuje asi čtvrtinový pokles. "Pokles je zejména ve firmách z oboru zemědělské techniky, což je obor, ve kterém se letošní Animal Tech termínově kříží se dvěma konkurenčními akcemi. Zemědělská technika ale není hlavním tématem těchto veletrhů, tím jsou krmiva a technika pro chovatele," zdůraznila Vymazalová.
Od minulého týdne tak na výstavišti v pavilonech P a F vzniká zázemí pro téměř 1000 kusů zvířat i pro lidi, kteří o ně pečují. "Přijelo 12 kamionů se stájovými technologiemi, tři kamiony pilin, další se senem a slámou a také s krmivem pro vystavená zvířata. Musíme pro ně vytvořit srovnatelně kvalitní podmínky, jako mají ve své vlastní stáji. Díky spolupráci se středními odbornými školami s přípravou i průběhem veletrhu pomáhá 60 středoškolských studentů," doplnila Vymazalová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down