21.11.2023 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aplikace sledující ceny potravin nesmí podle ministra ohrozit lokální producenty ani malé obchodníky

Aplikace, která by měla sledovat průměrné ceny základních potravin, by podle ministra zemědělství Marka Výborného v žádném případě neměla ohrozit lokální producenty či malé obchodníky. Po jednání v Bruselu ministr řekl, že jeho úřad zvažuje vytvoření podobné aplikace po vzoru Řecka, kde díky tomu klesla cena potravin až o 18 procent. Právě o fungování této aplikace český ministr na okraj jednání hovořil se svým řeckým protějškem.

S dramatickým růstem cen potravin se potýkalo také Řecko

Řecko se podle Výborného potýkalo s podobnými problémy jako má Česká republika, pokud jde o poměrně dramatický růst cen potravin. "Dozvěděl jsem se, že aplikace, kterou Řekové vytvořili a která je součástí tlaku vůči obchodním řetězcům, měla pozitivní vliv na to, že ceny potravin poklesly," řekl český ministr. Dodal, že existenci podobné aplikace je třeba projednat na vládě, se zástupci prodejců i s mnoha dalšími představiteli z  Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva financí. Takové jednání jej čeká za 14 dní, prozradil. "Uvidíme, zda se nám v příštích měsících podaří pro Českou republiku najít nějaké řešení," dodal Výborný. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza nedávno prohlásil, že spuštění aplikace by mělo negativní dopady na tržby malých obchodů. Tomu chce ministr Výborný podle svých slov zabránit a právě Prouza by měl být na prosincovém jednání rovněž přítomen. "Budeme hledat takové cesty, abychom v žádném případě neohrozili lokální, regionální producenty či malé obchodníky," dodal k tomu Výborný.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down