27.09.2001 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brázdy o světové medaile

Mistrovství světa v orbě proběhlo ve dnech 22. - 23. září v Dánsku, na pozemcích farmy Eskjaer Hovedgard v severní části Jutského poloostrova. Zúčastnilo se 42 oráčů s klasickými pluhy a 13 oráčů s obracecími pluhy. Celkem bylo zastoupeno 29 zemí. Českou republiku reprezentovali Antonín Krátký a Miroslav Ondrůšek. Oba soutěžili v kategorii klasických pluhů, seděli za volanty traktorů Zetor a používali stejně jako drtivá většina ostatních oráčů pluhy Kverneland.

Soutěž proběhla během dvou dnů, nejprve byla na programu orba strniště, druhý den se soutěžilo v orbě louky. Mistry světa se po sečtení výsledků obou dnů stali v kategorii klasických pluhů Dán Henry Thegen (obhájil svůj titul z mistrovství světa 2000) a mezi oráči s obracecími pluhy Francouz Freddy Bohr.
Antonín Krátký skončil v konečném pořadí na 19. a Miroslav Ondrůšek na 27. místě mezi 42 soutěžícími.
V příštím roce se soutěž uskuteční ve Švýcarsku. V průběhu letošního mistrovství bylo potvrzeno pořádání této soutěže v roce 2005 v České republice.
Výsledky - klasické pluhy: 1. Henry Thegen (Dánsko, Case-IH + Kverneland) 352,75 b., 2. Harald Gadermayr (Rakousko, Case-Steyr + Kverneland) 334,75 b., 3. Josef Reindl (Rakousko, Case-Steyr + Kverneland) 331,25 b., ... 19. Antonín Krátký (Česká republika, Zetor + Kverneland) 262,25 b., 27. Miroslav Ondrůšek (Česká republika, Zetor + Kverneland) 242,75 b.
Obracecí pluhy: 1. Freddy Bohr (Francie, Massey-Ferguson + Kuhn Huard) 339,25 b., 2. Kris t,Seyen (Belgie, Fendt + Kverneland) 332,5 b., 3. Gordon Beattle (Skotsko, Case-IH + Dowdeswell) 329,5 b.
B. Koč

Text k foto:
Mistrovské brázdy v provedení dánského oráče Henry Thegena, vítěze kategorie klasických pluhů. Foto B. Koč

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down