Británie bude po více než 20 letech opět vyvážet hovězí do USA

Británie smí po více než 20 letech opět vyvážet hovězí maso do Spojených států. Export na americký trh byl zakázán v roce 1996, kdy se v Británii objevila bovinní spongiformní encefalopatie (BSE), neboli nemoc šílených krav. Informoval o tom server BBC.

Část hovězího byla k vývozu schválena už v březnu. Američané totiž loni provedli v britských provozovnách inspekci a rozhodli, že export je možné obnovit. S vývozem hovězího nejprve začne společnost Foyle Food Group ze Severního Irska.
Britská vláda odhaduje, že americký trh s hovězím masem bude mít do pěti let pro britské firmy hodnotu 66 milionů liber (zhruba dvě miliardy Kč). Rada pro rozvoj zemědělství a pěstování, kterou financují sami zemědělci spolu s podniky z dodavatelského řetězce, rozhodnutí obnovit vývoz hovězího do USA označila za historický okamžik.
"Spojené státy představují pro vývoz našeho červeného masa potenciálně důležitý trh. Dnešní první vývoz je výsledkem tvrdé práce a vytrvalosti odvětví i vlády prosadit tento zásadní další krok," řekl šéf rady Phil Hadley. "Tento důležitý milník přinese odvětví fantastickou vzpruhu a my se těšíme, až se naše červené maso bude v dalších měsících a letech servírovat na jídelních stolech po celých Spojených státech," dodal.
Americký úřad pro bezpečnost potravin loni podrobně zkoumal kvalitu hovězího, vepřového i jehněčího z Británie. Vývoz vepřového pokračuje bez omezení, vývoz jehněčího ještě nezačal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down