Britská vláda uzavřela dohodu na obnovení výroby oxidu uhličitého pro potravinářství

Britská vláda uzavřela s americkou společností CF Industries dohodu na částečné obnovení výroby oxidu uhličitého pro potravinářské odvětví. Informovala o tom stanice BBC. Dohoda podle stanice bude stát britskou státní pokladnu několik desítek milionů liber.

Na CF Industries připadá zhruba 60 procent výroby oxidu uhličitého pro britské potravinářství. Společnost má v Británii dva závody, kde ale minulý týden přerušila výrobu kvůli vysokým cenám plynu. V rámci dohody s vládou obnoví produkci v jednom závodě.
Podle britského ministra pro podnikání Kwasiho Kwartenga dohoda zaručí stabilní dodávky oxidu uhličitého britským podnikům. Vláda poskytne finanční pomoc americké společnosti po dobu tří týdnů, než se "trh s oxidem uhličitým přizpůsobí světovým cenám".
Tento týden někteří výrobci masa varovali, že mají zásoby oxidu uhličitého jen na několik málo dnů. Plyn je ve výrobě zásadní, používá se pro omámení zvířat před porážkou a k prodlužení trvanlivosti potravin.
Oxid uhličitý se používá i v dalších potravinářských sektorech, například k sycení piva, cideru a dalších nápojů. Výrobci v úterý varovali, že kvůli nedostatku plynu hrozí do deseti dnů výpadky v dodávkách potravin do obchodů, uvedla stanice Sky News.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down